Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin öncesinde kullanışlı ve tüm ihtiyaçlara hitap edebilecek bir plaj çantası hazırlamaları gerekir. Yaz aylarında güneşten korunurken aynı zamanda sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için mutlaka alınması gereken ürünlerden bir tanesi kremler olarak karşımıza çıkar. Plaja giderken yanınıza almanız gerekenler konusunda bir liste yapıyorsanız, koruma faktörü yüksek, etkili bir güneş kremi tercih etmenizde fayda vardır.

Plaj Elbisesi Ve Şapka

Plajda olmazsa olmaz aksesuarlar arasında şapka ve elbise gösterilir. Tüm günlerini plajda ve denizde geçirerek olanların, güneşin zararlı etkilerinden korunabilmek için bir şapka almaları önemlidir.Bu yüzden sarıyer plajı tarafına gelirken bir şapka almanızda fayda var.

  • Hem kadınlar hem de erkekler için gerekli olan şapka, denizin tadının daha rahat bir şekilde çıkarılmasına zemin hazırlar.
  • Yine aynı şekilde plaj elbisesi de mayo ya da bikini üzerine giyilebilecek kadınların kurtarıcı parçaları arasındadır.
  • Elbiseler, plaja giderken yanınıza almanız gerekenler parçalar arasında joker ürünlerden bir tanesidir.
  • Selülit problemi ile savaşan ya da görüntülerinden rahatsız olanlar açısından da elbiseler kurtarıcı parçalar arasında gösterilir.
  • Her ihtimale karşı ekstra bir elbise ve mayonun da alınması önemlidir.

Kıyafetler ıslandığında değiştirmek hasta olma tehlikesini de ortadan kaldırır.

Gözlük Ve Terlik Mutlaka Gerekli

Güneşe karşı hassasiyeti olanların plaja giderken gözlüklerini de yanlarından ayırmamaları gerekir. Üstelik UV filtreli bir güneş gözlüğü yüzde oluşabilecek lekelerin engellenmesine de zemin hazırlar.

  • Kızgın ve sıcak kumlarda ayakların yanmaması adına terlikte mutlaka alınması gereken parçalardan bir tanesidir.
  • Plaja giderken yanınıza almanız gerekenler içerisinde temel parça çantadır.
  • Bez ya da hasırdan oluşturulan plaj çantaları, alınan eşyaların muhafaza edilmesine yardımcı olur.
  • Kadınlar tarak ve saç bakım spreyi de çantalarına ekleyebilirler.
  • Deniz tuzu ile karışan saçları açmak ve yıpranmasını engellemek için saç bakım kremleri son derece kurtarıcıdır.

Havlu seçimi: Denize götürülecek plaj havlusunun çabuk kuruması ve pamuklu kumaştan yapılması önemlidir.  Bu sayede ürün plajda daha kolay bir şekilde kullanılabilir. Havluların açık renklerde olması, güneş ışınlarını yansıtmaması ve ferah tutması açısından da fayda sağlayacaktır.

#

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgilerimiz