Yaz aylarında İstanbul’da yaşayan ve şehir dışına çıkamayan kadınlar için birbirinden farklı plaj alternatifi vardır. İstanbul kadın plajları ile ilgili bilgi sahibi olanlar, özellikle hafta sonlarını en iyi şekilde değerlendirerek denizin ve kumun tadını çıkarabilirler. Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul’un denizi haziran ayından itibaren ısınmaktadır. Üç tarafı denizlerle kaplı adada erkekler olmadan denizin tadını çıkarmak istiyorum diyorsanız, aşağıdaki alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı

İstanbul kadın plajları söz konusu olduğunda en çok tercih edilenlerden bir tanesi Altınkum olarak karşımıza çıkar. Avrupa Yakası’nda, Sarıyer ilçesinde yer alan kadınlar plajı, son derece temiz ve konforludur.

 • Aynı zamanda sahil dışında, bölgede piknik alanı da bulunmaktadır. Bu sayede kadınlar deniz ve piknik keyfini bir arada yaşayabilirler.
 • Plaj içerisinde oturmak için masa sandalye bulunmak ile birlikte can kurtaran hizmeti de mevcuttur.
 • 0-7 yaş aralığındaki çocukların plaja ücretsiz olarak girebilmelerine izin verilir.
 • 8 yaş üzerindeki erkek çocukların, bayanların rahatsız olmaması adına plaja alınmaları yasaktır.
 • Yiyecek ve içecek konusunda esnek davranan Altınkum plajı içerisinde, büfe hizmetleri de bulunmak ile birlikte misafirler kendileri getirebilirler.
 • Giyinme kabini ve duş alanı da plajda yer aldığı için yazın plaj kadınların akınına uğramaktadır.

Plajdaki personellerin ya da görevlilerin tamamı kadınlardan oluşur. Plaja gitmek için servis hizmeti almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Poyrazköy Plajı

İstanbul’un Beykoz semtinde bulunan Poyrazköy plajı ise yeşilin ve denizin buluştuğu yerlerden bir tanesidir. Farklı güzelliklerin ve tarihi dokuların bulunduğu şehirde, kadınlar için plaj alternatifleri de fazladır.

 • Poyrazköy plajında denizin durgun ve temiz olması dikkat çeker.
 • 0-7 yaş aralığındaki çocukların ücretsiz girebildiği plajın üst tarafında piknik alanı bulunur.
 • 7 ve 9 yaş arasındaki çocuklardan ise yarım giriş ücreti alınmaktadır.
 • Giriş ücreti 10 TL olan plajda, fiyatlar her yıl değişiklik gösterebilir.

Sağlık ekibi hizmeti: Plajda herhangi bir problem yaşanması ya da sağlık problemlerinin meydana gelmesi durumunda profesyonel ekipler yardımcı olmaktadır. İstanbul bayan plajı seçenekleri arasında Poyrazköy profesyonel hizmetleri ile daha avantajlıdır.

Reis Kadınlar Plajı

Esenköy’ de yer alan Reis kadınlar plajına giriş ücreti 5 TL olarak belirtilmektedir. 7 yaşına kadar olan çocukların bedava girmesine izin verilir. Bayan plajları söz konusu olduğunda Esenköy sakin olması nedeniyle beğenilir.

 • Şelale bölgesinde bulunan plajda şezlong ve şemsiye alternatifleri fazladır.
 • Aynı zamanda giyinme kabinleri, duş alanı ve kafeterya gibi hizmetleri olduğu için kadınlar keyifli vakit geçirebilirler.
 • Piknik ve yemek alanlarının da bulunduğu plaj, kadınların gözden uzak keyifli bir tatil geçirmelerine yardımcı olur.

Yaz aylarında müzik ve farklı aktivitelerinde olduğu mekân, özellikle hafta sonu çalışan ve denize girmek isteyen kadınların akınına uğramaktadır.

#

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Bilgilerimiz